Thu. Jul 30th, 2020

Nepal Sports

All About sports

एन्फा र एफए बिच समझौता ज्ञापन पत्रमा हस्ताक्षर

1 min read

अखिल नेपाल फुटबल संघ (एन्फा) ले आज फुटबल संघ (एफए) संग एन्फा कम्प्लेक्स, सातदोबाटोमा समझौता ज्ञापन पत्रमा हस्ताक्षर गरेको छ। एन्फाका अध्यक्ष कर्मा छिरिङ शेर्पा र एफए को नेशनल लिग प्रणालीका प्रमुख श्री लरेन्स जोन्सले सम्झौतामा हस्ताक्षर गरेका छन। सम्झौताको एक भागको रूपमा, दुबै पक्षले इङ्ल्यान्ड सी टीम र नेपाल राष्ट्रिय टीम बीच यहि आउदो 25 मे २०२० मा बेलायतको एल्डरशट टाउनमा मैत्रीपुर्ण फुटबल खेल आयोजना गर्ने भएका छन।

२०२१ मा फर्कने खेल खेल्न नेपालले इङ्ल्यान्ड सी टीमको पनि आयोजना गर्नेछ। एन्फाका अध्यक्षले भने कि उनी एफएसँग साझेदारी साझा गर्न पाउँदा खुशी छन्। “हामी फुटबलको पदोन्नति र विकासको लागि हाम्रो सम्बन्ध विकास गर्न एफएसँग यो साझेदारी साझा गर्न पाउँदा खुसी छौं। हाम्रो लागि पनि यो राम्रो अवसर हो।” “मिन गुरुङ, तत्काल विगतका अध्यक्ष र सहारा युकेका सल्लाहकार, सहारा युकेका महासचिव धनु ठकली र युनाइटेड किंगडमका लागि नेपालका राजदूत डा. दुर्बा बहादुर सुवेदीले सम्झौतामा हस्ताक्षर गर्न लगातार प्रयास गरेकोमा म पनि उनीहरूलाई धन्यवाद दिन्छु।

” एन्फा अध्यक्ष शेर्पाले भने। लरेन्स जोन्सले भने, “सी टीमको उद्देश्य युवा खेलाडीहरुलाई अंग्रेजी फुटबलको उच्च स्तरमा प्रगति गर्ने मौका दिनु हो। इङ्ल्यान्ड सी टीम खेलाडीको विकासमा धेरै महत्वपूर्ण भूमिका खेल्छ। हामीलाई लाग्छ कि हामी एउटा ठूलो रोमाञ्चकारी हुनेछौं। एल्डरशटमा फिक्स्चर। मलाई थाहा छ, Community इङल्यान्डको त्यस क्षेत्रमा नेपाली समुदाय पहिले नै फिक्स्चरमा इच्छुक छ। यो सम्झौताले एन्फा र एफए बीचको विद्यमान सम्बन्ध र मित्रतालाई पनि सुदृढ बनाउनेछ। हामी इङल्यान्डमा नेपाल राष्ट्रिय टोलीलाई स्वागत गर्न आतुर छौं। यस अवसरमा एन्ड्र्यू शले भने, “समितिसँग धेरै छलफल पछि एन्फासँगको सम्झौताको घोषणा गर्न पाउँदा हामी खुसी छौं। २०२१ पछि काठमाडौंमा पनि हाम्रो टोली यहाँ ल्याउन पाउँदा हामी खुसी छौं।” सहयोगको लागि छलफलमा एन्फाका अध्यक्षले बेलायत जसमा उनले नेपाल टोलीलाई बेलायतमा खेल्न मद्दत गर्ने उपाय र साधनको बारेमा छलफल गरे। हस्ताक्षर समारोहका लागि प्रतिनिधिमण्डलमा आएका मीन गुरुरुङले भने, “नेपाल फुटबलको आनन्द लिन्छ। यो पहिलो चरण हो र हामी आशा गर्दछौं कि यसले फुटबलको विकासमा केही इनामदायी अवसरहरू प्रदान गर्दछ।”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © All rights reserved. | Site Developed by Aadarsha Dhakal.